Darmowe informacje szkolenia

Szkolenie psa to nie tresura – jest to nauka porozumiewania się, uczenia się, dookreślania zasad.
Jest to nabycie nowych umiejętności dla właściciela – niepowtarzalna okazja do nauczenia się „czytania” swojego psa, jego emocji, sygnałów.

Jak dbać o łapy psa zimą ?

1. Pies ze spaceru przychodzi mokry - musimy wysuszyć psa całkowicie. Nie osuszone, mokre futro to nie tylko zimne futro, ale nie wysuszone po prostu często swędzi, powoduje uczulenie i nieprzyjemny zapach. Psy nie lubią być mokre, a to też jest szkodliwe dla psów i ich stawów. Pies może dostać zapalenia i czuje ból. 

2. Czesanie i obcinanie włosów. Dzięki temu do sierści psów nie będą przylepiać się kawałki lodu, czy śniegu. Bardzo często w takim śniegu jest również sól. Wyczesywanie futra z kawałkami śniegu jest bardzo trudne. Lepiej jest podcinać w miejscach wrażliwy włosy tj. między opuszkami, pod łapami, czy na podbrzuszu, czasem również ogon. 

3.Płukanie łapek po spacerze. Unikniemy dzięki temu soli na łapach, a tym samym podrażnieniom na opuszkach. Dodatkowo można po spacerze smarować opuszki kremem, aby je nawilżyć i dostarczyć witamin dla skóry

4. Buty - to też jest sposób dla piesków, które bardzo często sobie podrażniają łapki. 

 

 

Zima to trudny czas dla naszych pupili, dlatego musimy o psy zadbać szczególnie. Suszymy sierść, regularnie czeszemy, obcinamy, płuczemy łapki i powinno być dobrze :)